
U mężczyzn problemy z erekcją momentalnie odbijają się na wielu aspektach życia. Mające u podłoża zmęczenie lub stres często powodują łatwo nakręcającą się spiralę. Zaburzenia wzwodu stresują mężczyzn, obniżają samoocenę, a to w konsekwencji wywołuje obawy przed zbliżeniem i odbiorem w oczach partnerki. A stres i lęki przekładają się na erekcję, koło się zamyka. O ile w tym przypadku wyeliminowanie czynników środowiskowych i odpoczynek mogłyby zdać egzamin, tak na wypadek problemów zdrowotnych trzeba sięgnąć po rozwiązania z innej półki. Podpowiadamy, jak szukać i zwalczać zdrowotne źródła problemów w życiu łóżkowym.
Czym są zaburzenia wzwodu?
Jednym z najstraszniejszych koszmarów mężczyzny, a z medycznego punktu widzenia — stanem, w którym mężczyzna ma problem z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji. Może temu towarzyszyć także niezdolność do osiągnięcia orgazmu. Mogą mieć podłoże psychologiczne lub fizyczne, czyli zdrowotne. Ryzyko ich wystąpienia wzrasta wraz z wiekiem i może dotykać aż połowy męskiej populacji po czterdziestym roku życia!
Brak erekcji lub problemy z jej utrzymaniem bardzo negatywnie oddziałują na wiele dziedzin życia mężczyzny. Najbardziej cierpi na tym jego relacja z partnerką, co może prowadzić do spadku samooceny obojga kochanków.
Gdzie leży przyczyna problemu?
U podłoża zaburzeń mogą leżeć czynniki psychologiczne lub zdrowotne. Do tej pierwszej grupy możemy zaliczyć przebytą traumę, aspekt religijny bądź kulturowy, który silnie oddziałuje na sposób myślenia mężczyzny o seksie. Druga grupa to wszelkie kwestie związane ze stanem fizycznym osoby dotkniętej problemami. Do przyczyn braku erekcji na tle chorobowym można zaliczyć m.in.:
- – choroby endokrynologiczne, które zaburzają gospodarkę hormonalną organizmu
- – choroby neurologiczne np. Alzheimera, Parkinsona albo padaczkę
- – choroby układu krążenia
Niektóre leki przyjmowane przez mężczyznę mogą wpływać niekorzystnie na jego sprawność seksualną. Podobnie mogą działać różnego rodzaju używki.
Walkę o pełną sprawność zaczynamy od…
Wizyty u lekarza. To niezbędny, pierwszy krok na drodze do skutecznej walki z problemami tej natury. Mężczyźni mają tendencję do odwlekania wizyt u lekarza tak długo, jak tylko się da. W tym przypadku bezwzględnie należy działać szybko, bo im wcześniej podejmiemy niezbędne kroki, tym mniej ucierpi nasze zdrowie, życie łóżkowe, relacja i my sami. Gra zdecydowanie warta świeczki.
Po konsultacji lekarskiej i niezbędnych badaniach możliwe stanie się precyzyjne określenie przyczyn zaburzeń. A my będziemy mogli z podniesionym czołem stanąć do walki o swoją sprawność seksualną.